ایران: نهادهای حقوق بشری غرب سعی در پاکسازی سوابق منافقین دارند

ایران: نهادهای حقوق بشری غرب سعی در پاکسازی سوابق منافقین دارند

تهران – ایرنا – سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان تروریسم است و بیشترین تعداد شهروندان و مسوولان کشور توسط گروهک تروریستی منافقین ترور شده اند اما نهادهای حقوق بشری بدون توجه به این مساله، سعی دارند سوابق سیاه آنان را پاکسازی کنند.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، کیوان خسروی عصر سه شنبه در دیدار گزیم پودگوریتسا رئیس خبرگزاری دولتی آلبانی افزود:‌ رویکرد خطرناک و فرقه ای سران سازمان منافقین که با شست وشوی مغزی اعضا و به گروگان گرفتن آنها سعی دارند منافع نامشروع خود را تامین کنند بایستی در رسانه های اروپایی و مستقل تشریح شود تا آسیب های آن برای مردم اروپا به حداقل برسد.

معاون فرهنگ و ارتباطات دبیرخانه تصریح کرد: در ابتدای پیدایش گروه های تروریستی النصره در سوریه و داعش در عراق، منافقین از هر دو جریان حمایت کردند که نشان دهنده وجود هویت و رویکرد مشترک میان آنان است.

وی با اشاره به توسعه تهدیدات ناشی از افراط گرایی، خشونت و تروریسم در سطح منطقه و عرصه بین الملل وضرورت مقابله هوشمندانه رسانه ها با این پدیده شوم اظهار داشت: همکاری رسانه های مستقل از طریق تشکیل و فعال سازی اتاقهای فکر و اندیشکده های مشترک، نقش تعیین کننده ای در اتخاذ رویه های تاثیر گذار در مقابل اقدامات رسانه ای و تبلیغاتی شبکه های افراط وخشونت بدنبال خواهد داشت.

وی تبادل مستقیم اخبار و تحلیل های رسانه ای میان دو کشور را موجب شکستن انحصارهای خبری رسانه های وابسته به قدرت ها و در نتیجه اطلاع رسانی شفاف و آگاهی بخشی بی واسطه به افکار عمومی دو کشور دانست و افزود؛ تفاهم صورت گرفته در این خصوص میان تهران و تیرانا واجد ویژگیهای مهمی است .
خسروی، اتخاذ برخی رویکردهای رسانه ای از سوی شبکه های وابسته به نظام سلطه را موجب شکل گیری احساس تبعیض در جوامع مختلف و زمینه ساز سربازگیری گروه های تروریستی و تکفیری دانست و افزود: بی تفاوتی رسانه های غربی نسبت به کشتار صورت گرفته در کشورهای منطقه و در مقابل برجسته نمودن یک اقدام تروریستی در کشور اروپایی بدون شک موجب شکل گیری احساس دوگانه وتبعیض آمیزمی شود.

رئیس خبرگزاری دولتی آلبانی نیز با تاکید بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر میان رسانه های ایران و آلبانی باتوجه به اشتراکات فراوان دو کشور، اطلاع رسانی خبرهای صحیح و تاییدشده را اولویت این خبرگزاری دانست.

گزیم پودگوریتسا افزود: رسانه های مستقل نباید اجازه دهند تروریست ها از آنها برای اطلاع رسانی و تبلیغات مدنظر خود سوء استفاده کنند.

سیام**۶۰۸۴**۱۴۴۹*تنظیم:امیر خان زاده*انتشار:امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

گسترش همکاری‌های ایران و آلبانی

دنیای اقتصاد، بیست و دوم فوریه ۲۰۱۷

لینک به منبع

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس خبرگزاری رسمی آلبانی بر عزم دو طرف برای گسترش همکاری‌های خبری میان تهران و تیرانا تاکید کردند.

‘گزیم پودگوریتسا’ رئیس خبرگزاری رسمی آلبانی (آتا) روز دوشنبه در دیدار با ‘محمد جعفر صافی’ بر اهمیت روابط میان آتا و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تاکید کرد و گفت: آمادگی داریم خبرهایی که صحت و اهمیت آن از سوی ایرنا تایید شده باشد را منتشر کنیم.

خبرگزاری آتا برای پرهیز از انتشار خبرهای نادرست، با خبرگزاری‌های معتبر در کشورهای دیگر، از جمله با شینهوا (چین)، یونهاپ (کره جنوبی)، د پ آ (آلمان)، آ اف پ (فرانسه) و رویترز (انگلیس) نیز توافق‌نامه‌های همکاریِ حرفه‌ای امضا کرده است.

پودگوریتسا تاکید کرد: برای ما مهم است که خبرهای صحیح و تاییدشده را منتشر کنیم. در دیدار با مدیرعامل ایرنا، نیز به ایشان گفتم که علاقمندیم خبرهای ایران را از ایرنا بگیریم؛ زیرا رسانه‌های کشورهای دیگر ممکن است خبرها را با موضع‌گیری منتشر کنند.

‘محمد جعفر صافی’ مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار با استقبال از توافقنامه امضاشده میان ایرنا و آتا گفت: بویژه رسانه‌های غرب پیش از این درباره ایران خبرهای نادرستی منتشر کرده‌اند. برای مثال مدت‌ها تبلیغ کردند که ایران به دنبال سلاح اتمی است، اما اکنون مردم جهان متوجه کذب بودن این تبلیغ شده‌اند. بنابراین بهترین راه برای دریافت خبرهای درست، برقراری ارتباط مستقیم میان رسانه‌های کشورها است.

ایرنا و آتا روز یکشنبه در تهران موافقت‌نامه‌ای در زمینه تبادل خبر و تجربیات حرفه‌ای امضا کردند.

صافی در همین راستا، پیشنهاد کرد شبکه‌های رادیو و تلویزیونیِ آلبانی هم با رادیو و تلویزیون ایران روابط مستقیم برقرار کنند.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به فعالیت رسانه‌های بین‌المللی در ایران، گفت: حضور خبرنگارانِ خارجی در ایران افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که سال گذشته بیشترین تعداد خبرنگاران خارجی طی ۲۰ سال اخیر به ایران آمدند.