بازتاب دلخوشی های کنگره ی آمریکا در سایت های رجویه!ا

بازتاب دلخوشی های کنگره ی آمریکا در سایت های رجویه!ا

این باند ضد میهنی بنقل از نشریه کنگره آمریکا مینویسد :

” حکومت ایران که داعشی دیگر است، ۳۸ ساله شد؛ بیایید امسال را آخرین سال آن قرار دهیم… در ادامه اینیادداشت ضمن ادعای پرداخت دلار توسط ایران در ازای کشتن سربازهای آمریکایی، آمده است: «اما چرا آمریکاییها باید به این موضوع اهمیت بدهند؟ ایران به کشتن آمریکایی ها در عراق و افغانستان ادامه می دهد. صدهاآمریکایی توسط ایران کشته شده اند… ایران در افغانستان به هر نیروی طالبان که یک سرباز آمریکایی را بکشد۱۰۰۰ دلار انعام نقدی پرداخت می کردند و برای حملات بزرگتر نیز پول های بیشتری پرداخت می شده است …”.

این آرزوی پایان دادن به عمر حکومتی خاص ازطرف نیروی بیگانه ، نمونه ی بارز دخالت درامور آن کشور خاص است که برابر تمامی قوانین برسمیت شناخته شده ی جهانی جرم محسوب می شود ومعلوم میگردد که درکنگره ی آمریکا قانون جنگل حکمرانی میکند وسخنانی باین گستاخی مطرح میکند!

تعیین تکلیف هرحکومتی بعهده ی ملت آن کشور است وکسی حق دخالت دراین مورد راندارد و اگر حکومتی مانند آمریکا دراین نوع کار های مردم دخالت کند ، عاقبت بد فرجامی نصیب مردم این کشور میشود چنانکه در کشورهای موردتجاوز قرار گرفته ی عراق، افغانستان ، لیبی و … شد!

من البته اطلاعی از اینکه ایران پولی به کسانی میدهد که مثلا سربازان آمریکائی را بکشد ، ندارم و چیزی درمورد حمایت ایران از طالبان – که نخستین کارش پس از بر روی کار آمدن کشتن دیپلمات های ایران بود درافغانستان – نشنیده ام و چیزی راکه بیشتر شنیده ام این است که ایران دربرابر حمله ی آمریکا ومتحدین به حکومت طالبان ، هیچ نوع کارشکنی درمقابل مهاجمین نکرد وگذاشت که طالبان بعنوان دشمن سر سخت اران، بدست دیگران بزیر کشیده شوند!

به مناسبات ایران وطالبان که میرسیم ، باید گفت که بازهم بی اطلاعم ولی میدانم که دربرابر حضور تدریجی داعش خطرناک تر از طالبان درافغانستان ، ممکن است ایران وروسیه اقدامات دیپلماتیکی را برای ضربه زدن به دشمن خطرناک تر انجام دهد واین کار از قواعد دیپلماسی است : ” گفتگو با دشمن دربرابردشمن خطرناک تر واستراتژیک تر “!

همچنین :

” در یمن نیز موشک های ضد کشتی C-802 که ایران در اختیار حوثی ها قرار داده به سوی ناوهای جنگیآمریکایی و عربی شلیک شده است. ایران در سوریه نیز از بشار اسد حمایت کرده و همچنین در لبنان، حزب اللهکه تحت حمایت ایران است کنترل دولت را در دست دارد ” .

بفرض درستی این ادعا، این موشک ها دربرابر بمباران های هوائی وتوپ خانه ای عربستان وگاها آمریکا ، حکم اسباب بازیدارند وآنقدر هم که شایدوباید ، به دل نمی نشینند!

خواهید وخواهند گفت که حضور عربستان- که البته به نیابت ازطرف آمریکاست برای کنترل خلیج فارس – به درخواستدولت قانونی این کشوربوده است!

منهم درجواب خواهم گفت که رئیس جمهور این کشور حاصل دخالت عربستان وبه کنار گذاشتن رئیس جمهور قبلی آنبوده واینک نیروهای این رئیس جمهور اسبق ( صالح) درکنر نیروهای حوثی ها حضوری چشمگیر دارند!

علاوه براینکه رئیس جمهور فعلی یمن از سمت خود استعفا داده بود که عربستان این استعفا را نپذیرفته واین به معنی این است که در یمن حکومت قانونی وجود ندارد که عربستان وآمریکابدعوت آن به کشتار مردمیمن مبادرت ورزند!!

” … دولت ترامپ فرصتی بسیار بزرگ برای مقابله با ایران دارد. جمهوری اسلامی اکنون به میان سالی رسیدهاست و ایدئولوژی انقلابی آن در حال پیر شدن است… اکنون زمان افزایش فشار بر تهران البته با شیوه هایحساب شده است. باید مشروعیت جمهوری اسلامی را درون این کشور و همچنین خارج از آن زیر سئوال برد. ایناقدام باید با استفاده تمامی ابزار موجود، از برنامه های تلویزیونی و رادیویی که برای ایرانیان پخش می شود تاتهدید این کشور به استفاده از قدرت نظامی در صورت هر گونه حرکت تجاوزگرانه … پیگیری شود. ترامپ برخلافرئیس جمهور پیشین آمریکا، به نظر می رسد رویکرد دیگری دارد و در یکی دو سال آینده به رژیم ایران حمله میکند. این روزنامه افزود: حکومت شیعی ایران در منطقه مخالفان سنی زیادی دارد، عربستان بزرگ ترین رقیبملایان به شدت از سیاست های منطقه ای تهران ناراحت می باشد. به نظر می رسد ترامپ برخلاف اوباما رویکرددیگری دارد و در یکی دو سال آینده به رژیم ایران حمله کند “.

فرصت وشانس دولت ترامپ که هرروز ساز دیگری مینوازد ودلیل این ناهمسازی ها اختلافات داخلی هیئت حاکمه ی آمریکا و خارج شدن جهان ازنظام تک قطبی است ، کمتر ازاوباما بوده که هرکاری که توانست بکند کرد ولی نتوانست به ایران حمله ی نظامی بکند!

ترامپ هم درموضع گیری هایخود به اینامر که به ایران حمله خواهد کرد، اشاره اینکرده واگر هم می کرد، بلوف بیجایی شمرده می شد.

این همان ترامپ بود که با رئیس جمهور جمهوری خودمختار چین تایپه زنگ زد ورهبران چین درمقابلش موضع سختی اتخاذ نمودند وحتی پیام تبریک و ازاین حرف ها باو نگفتند وزمانی که ترامپ اوضاع را پس دید ، به وسیله ی وزیر خارجه اش ، پیام تبریک سال نو را به به سفیر چین در واشنگتن تسلیم نمود ونشان داد که قادر به اجرای تمام منویاتش نیست و کشتی را کشتی بان دیگری آمده ونام این کشتیبان ” جهان دوقطبی ” شده است!

درمقالب این هارت وپورت های کنگره ی آمریکاوباندرجوی که به عصای دست آن تبدیل شده ، نوشته ی زیر را – حتی باتحقق قسمتی ونه تمامی پیش بینی های این مصاحبه شونده ( اقتصاد دان آمریکائی ) نقل کرده واجازه نمیدهیم که باند رجوی آیه ی یاس خوانده وضمن دلخوشی دادن بیجهت به خود وفریب اعضای دربندش ، به رجزخوانی های تبلیغاتی بپردازد:

“مثلث استراتژیک ایران- روسیه- چین – ترجمه نعمت بوستانی – سایت خبری- تحلیلی “روسیه امروز” مصاحبهتلویزیونی “پرس تی.وی” با “پای ئین” دانشمند آمریکایی در رشته اقتصاد را منتشر کرد. “پای ئین” اقتصادداندراین مصاحبه می گوید: سال های متوالی، ایالات متحده آمریکا همواره سیاست “تفرقه بیانداز و حکومت کُن” رابه عنون یک اصل اساسی در برخورد با دیگر کشورها ملاک عمل خود قرار داده است. اخیرا نیز در نظر دارد تا بینروسیه، چین و ایران جدایی ایجاد کند. “دولت ترامپ طرح “ریچارد نیکسون” برای جلوگیری از نزدیکی ایران بهدولت های چین و روسیه (اتحاد شوروی وقت .م) را می خواهد پیش ببرد. در همین رابطه اخیرا معاون وزارت امورخارجه روسیه “ریباکوف” در رابطه با سیاست های اخیر دولت ترامپ اعلام کرد: “دست ها از ایران کوتاه!. همکاریدولت های روسیه و ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و طرح ” تفرقه بیانداز و حکومت کُن” کیسینجر نمیتواند خللی در روابط دو کشور ایجاد کند“. وزیر امور خارجه روسیه “سرگئی لاورف” نیز چندی پیش اعلام کرد: ”واشنگتن و نو محافظه کاران- حتی واقع گرا ها، باید با برداشتن یک گام به عقب رویدادهای گذشته را مورد بازبینی واقع بینانه قرار دهند“. این موضوع که ایران پایگاه هوائی – نظامی خود در همدان را در اختیار بمب افکنهای نیروی هوایی روسیه برای پرواز به سمت سوریه و بمباران مواضع تروریست ها قرار داد،نشان از یک برنامهاستراتژیک طولانی مدت دارد. این وحدت راهبردی پیامی است برای سوریه، ترکیه، جمهوری خلق چین و حتیبرای ایالات متحده آمریکا، عربستان سعودی، قطر، اسرائیل و سازمان نظامی ناتو. آنچنان که معلوم است، درروسیه و چین تحریم ها علیه خزانه داری آمریکا به پیش برده می شود. این دو کشور در زمینه پایان دادن بهسلطه ۴۴ ساله دلارهای نفتی آمریکا همکاری میکنند و با برنامه توسعه فروش نفت و گاز ارزش طلا، یوآن و روبلرا تقویت می کنند. علاوه بر آن، با بی اعتباری اوراق قرضه، تهران و مسکو در یک همکاری مشترک همه جانبه،برنامه قرار داد ساخت و کشیدن خطوط لوله های نفت و گاز را پیش خواهند برد “. پایان نقل قول

ایران قلم، شانزدهم فوریه ۲۰۱۷