درباره ما

 • 582654
 • اللّه
  ای خدای مهربان آن جمع پريشان تو اند و آن انجمن ياران تو
  ديده ها باز است و دلها به محبّتت دمساز و گوشها به اسرار مکنونت همراز
  ای بی نياز آواز خوشی از مرغان آن چمن به گوش اين انجمن برسان تا
  نغمه طيور شنوند و به وجد و سرور آيند و به تسبيح و تقديس ربّ غيور
  پردازند ای پروردگار آن جمع ابرار را بپرور و بنواز و دلها به نار محبّتت
  بگداز آشنای راز فرما و کلّ را همدم راز و نياز فرما تا به ملکوت
  اسرار پی برند و از زمره ابرار شوند و سر خيل احرار گردند جان باقی
  بخش و از عالم فانی بی نياز و غنی فرما در سايه خيمه ملکوت در آر و از فيض
  لاهوت بهره بخش زندگی جاويد ده و از تعاليم جديد مستفيض فرما
  هر يک را شمع روشن کن و مانند سلطان گل در گلشن بلبل گوينده کن و جمال
  فريبنده نما نهال جويبار هدايت کن و ثمره موهبت ببار آر تا غرب را
  شرق نورانی نمايند و باختر را خاور سپهر برين فرمايند توئی مقتدر و
  توانا و توئی عزيز و عظيم و بينا

واقعیت این است که  ما « یاران » برآمده از نسلی سوخته و غارت شده هستیم که سینه‌ها مان مملو از شرح ناگفته ها ، و روح و جسم مان زخمی از هزاران تیغ ناجوانمردانه است. « یاران »  بازمانده از نسلی است که برای مردم محبوب و میهن عزیزاش گنجینه ای از تجربه‌های شکست‌خورده است. با شناختی که اکنون در پرتو از دست دادن جوانی مان بدست آوردیم به قطع و یقیین  برای جوانان میهنمان عبرتی هستیم تا آنان همچون ما نسوزند وشمع وجودشان آب نگردد و گلبرگ جوانی شان در مسیر ناشناخته‌ها پرپر نشود. ما یاران با یکدیگر در صدد هستیم به مانند همه آریایی ها در پیوند با یکدیگر فریاد آزادی  را با فانوسی فرا روی راهمان،  و با قلمی سبز و  مصلحانه در دست مان ،  آوا و  و پیام رهایی را به سراسر ایران و جهان لینک کنیم، تا در سپیده سحر،  نجات سایر یاران را شاهد باشیم و در این راه دست همه دوستان و عزیزان را می فشاریم .

ما باید اقرار کنیم  ما « یاران » که در راه  دمکراسی و آزادی میهن گام گذاشتیم با صد افسوس در راه خواسته‌های نیک مان گم شدیم . شاید بتوان گفت در ابتدا گمراه نبودیم ولی در راه آرزو هایمان گم شدیم. البته نقش رهبرانی که بوقلمون صفت هر روز به رنگی در می آمدند و با صد نیرنگ و فریب سراب را به جای آب نشان مان میدادند را نبایست در این تجربه  با ارزش ، هر چند تلخ ، ناچیز و هیچ بشمریم.

آنچه حکایت اش رفت  مربوط به گذشته های نه چندان دور بود ، آنچه مربوط به آینده ماست اینکه:

طی سی سال گذشته، سازمان مجاهدین مسیر تبدیل شدن  از یک نیروی سیاسی به یک فرقه مذهبی را عمیقا پشت سر گذاشته و ما محصول چنین عقب گرد و تجربه شکست خورده ای هستیم. سازمانی که اعضای آن تحت فشارها و القائات سیستماتیک، وادار به قبول رهبری بی چون و چرای مسعود و مریم رجوی شده‌اند و در این مسیر تمامی دستورات وی ( نظیر طلاق اجباری، جدایی پدر و مادرها از فرزندان، انجام عملیات نظامی کور در شهرهای ایران، سوگند وفاداری به مسعود و مریم تا آخرین دم حیات و…) عملی کرده ولی اکنون برای جامعه سیاسی خود و میهن عزیزمان حرفی نو و جدید دارند.

ما تأکید میکنیم که شماری از کادرها و اعضای مجاهدین به خاطر عدم موافقت با سیاست های غلط و مزدور صفتی مسعود رجوی، خواهان جدایی از این سازمان هستند ولی سالهاست که مجاهدین (با حمایت نیروها و محافل غربی و عربی ) به شیوه های مختلف، از جمله جلب  و توقیف این افراد و سپس شکنجه های روانی و جسمی مانع از خروج آنها می گردند.

افرادی که سالها قبل با عشق به آزادی به این جریان پیوسته اند امروز بعنوان نسلی گم شده نیازمند کمک هستند. به ما کمک کنید تا بتوانیم آنها را به دنیای واقعی باز گردانیم.

هدف ما « یاران » کمک به روشنگری در عرصه سیاسی و در سطح جامعه ایرانی و همچنین کارشناسان و پژوهشگران غربی است . هدف دیگر ما کمک به خانواده‌هایی است که هم الان فرزندانشان در دستان این سازمان اسیرند.

از دیگر اهداف ما جلب پشتیبانی و همکاری سازمانهای بین المللی حقوق بشری جهت فشار وارد کردن بر رهبران مجاهدین برای رها شدن افراد و گروگانهای است که زندگی خود را قربانی مطامع قدرت پرستانی چون مسعود رجوی «رهبر مادالعمر این سازمان»  و مریم رجوی «رئیس جمهور خود خوانده»  است که سودای سرکوب و تحقیر مردم ایران را در سر میپرورانند . در این مسیر سخت و پر کوشش « یاران » پایگاه خود را در فرانسه  پاریس انتخاب کرده اند، جایی که رهبران و مسئولان این سازمان در آنجا مخفی و از عدالت گریزانند.

بی تردید ما دراین مسیر به کمک تک تک شما نیازمندیم و با امید به کمک خداوند و پشتوانه اراده هایمان قدم برداشته ایم. ما را جز آزادی و رهایی مردمان از دست وابستگان و مزدبگیران خارجی سودای در سر نیست.

info.yaran@yahoo.com

انجمن یاران ایران

YARAN IRAN

 

با تشکر

پاریس ـ فرانسه